Smartfon dla biznesmena

Prowadzenie biznesu w dzisiejszym świecie to konieczność bycia, a niejednokrotnie życia z telefonem 24 godziny na dobę. Każdy szanujący się biznesmen lub menedżer firmy powinien zadbać, aby jego elektroniczne centrum dowodzenia w postaci smartfona dla biznesu spełniało wszystkie pokładane w nim oczekiwania.

Jakie cechy powinien mieć smartfon dla biznesmena?

W dużej mierze charakterystyka smartfona dla biznesu pokrywa się z cechami, które są pożądane przez przeciętnego użytkownika telefonu komórkowego. Chodzi przede wszystkim o dobrej jakości wyświetlacz, zapewniający dobrą jakość widzenia pod różnymi kątami, nie powodujący uczucia zmęczenia wzroku. Żaden biznesmen nie pogardzi również trwałością oraz solidną obudową firmowego smartfona, chociażby, ze względu na możliwość jego upadku, która może się wydarzyć w wyniku codziennego pośpiechu.

Pozostałe zalety jakich nie sposób przypisać biznesowemu smartfonowi stanowią długi czas pracy baterii, a także wysokiej jakości mikrofon oraz głośnik, ze względu na liczne rozmowy prowadzone w trudnych, niekiedy bardzo głośnych warunkach, a od których zazwyczaj bardzo dużo zależy. Jeszcze jednym ważnym elementem, który musi być zapewniony, jest gwarancja bezpieczeństwa danych, do których dostęp umożliwia biznesmenowi smartfon.

Jakiego smartfona ma szukać biznesmen?

Odnosząc się do cech opisanych wcześniej, biznesmen powinien zwrócić uwagę na wygodę obsługi z którą bezpośrednio wiąże się wielkość ekranu. Dla biznesowego smartfona powinien on mieć przekątną przynajmniej 5˝ oraz być dobrze zoptymalizowany z wirtualną lub fizyczną klawiaturą, która zapewni szybkie wprowadzanie tekstu. Kolejną istotną kwestią związaną z autoryzacją użytkownika smartfona dla biznesmena, jest obecność czytnika linii papilarnych. Taka forma potwierdzenia tożsamości w znaczny sposób podnosi bezpieczeństwo poufnej zawartości pamięci i skrzynki mailowej telefonu przed przypadkowymi użytkownikami.

Czytaj również  Faktury Online

Wspomniana w pierwszym akapicie kwestia długiej żywotności baterii stanowi element, na który powinno się zwrócić uwagę, jeśli poszukiwany smartfon biznesowy ma służyć do np. długich rozmów negocjacyjnych. W tym przypadku bateria pozwalająca na 10 godzin ciągłych rozmów telefonicznych stanowi bezwzględne minimum, chociaż warto rozejrzeć się za nieco droższymi, ale podnoszącymi ten czas do nawet 30 godzin smartfonami biznesowymi.

Jakie dodatkowe walory może mieć smartfon biznesowy?

Z pewnością znajdą się również osoby, które będą poszukiwały smartfona biznesowego do prowadzenia wideokonferencji. Wówczas warto, aby poszukały one egzemplarzy z dobrej jakości kamerami, dzięki którym wideokonferencja, będzie do zrealizowania w każdym miejscu i o dowolnej porze.

Pozostałe „smaczki”, jakie można odnaleźć na rynku smartfonów dla biznesmenów stanowią np. możliwość stworzenia dwóch odrębnych profili, dla osób chcących korzystać z telefonu w domowym zaciszu, czy dodatek w postaci wbudowanego pulsometru, dla amatorów joggingu.