U kogo sprawdzą się specjalne buty rowerowe i jakie jest ich zadanie

Akcesoria i odzież rowerowa to coś, co przydaje się nie tylko profesjonalnym kolarzom, którzy dziennie pokonywane kilometry mogą liczyć w dziesiątkach. Jednym z elementów bardzo przydatnych zarówno u amatorów, jak i profesjonalistów są buty rowerowe, które doskonale sprawdzają się na rozmaitych trasach. Sprawdźmy, kiedy warto zastanawiać się nad ich zakupem i jakie zadanie spełniają specjalne buty rowerowe.

 

Kiedy należy kupić swoje pierwsze buty rowerowe?

Co do zakupu tego elementu wyposażenia kolarskiego nie ma zasady – równie dobrze możemy na jednośladzie jeździć przez dekady i nie potrzebować specjalnego obuwia, jak i chcieć w nim jeździć praktycznie zaraz po nauce jazdy. Buty rowerowe najbardziej sprawdzą się u osób, które stawiają na wydajność, gdyż ich zadaniem jest lepsze przenoszenie mocy użytkownika na pedały, a co za tym idzie, napęd naszego dwukołowca. Kolarze rekreacyjni więc rzadko kiedy czują potrzebę, by kupić specjalne buty rowerowe.

Zakupu najlepiej jest dokonać w momencie, w którym na naszym jednośladzie czujemy się pewnie. Buty rowerowe spina się z pedałami, więc ich obsługa wymaga od nas dodatkowego skupienia i wyrobienia pewnych nawyków. Zależy od tego nasze bezpieczeństwo – buty wypina się specjalnym ruchem, który zdecydowanie warto poćwiczyć „na sucho” nim pierwszy raz wyjedziemy w nich na drogi publiczne.

 

Na jakie typy dzielimy buty rowerowe?

Modele zależnie od przeznaczenia potrafią się bardzo między sobą różnić, mieć inną twardość, inny wzór podeszwy czy krój cholewki. Warto więc znać podstawowe typy obuwia, by wybrać taki, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom. Buty rowerowe górskie posiadają, podobnie do stosowanych w takich jednośladach opon, przyczepną podeszwę i dość miękką, często luźniejszą cholewkę. Dzięki temu gdy będziemy potrzebowali przenieść rower czy podprowadzić go, to nie natrafimy na żaden problem wywołany ślizgającym się obuwiem. Buty rowerowe szosowe, zupełnie jak ich odpowiedniki na dwóch kółkach, nastawione są na wydajność. Znajdziemy tu więc dokładnie dopasowane do stóp cholewki, bardzo lekkie konstrukcje i wysoką twardość podeszwy. Takie obuwie nie należy do komfortowych podczas chodzenia, warto tego unikać również ze względu na możliwość uszkodzenia podeszwy i robić to wyłącznie w razie konieczności. Na rynku odzieży kolarskiej znajdziemy także buty rowerowe turystyczne. Takie modele są najbardziej uniwersalne, ich charakterystyka umożliwia zarówno wygodne przejście krótkiej drogi, jak i nie odbiera im wyników podczas jazdy.

Czytaj również  Jak dobrać buty sportowe dla swoich potrzeb?

W modelach zwracamy również uwagę na ich przeznaczenie pod względem użytkownika. Zwłaszcza w modelach szosowych, które mają bardzo dobrze dopasowaną cholewkę, powinniśmy patrzeć na buty rowerowe damskie i buty rowerowe męskie, zależnie od naszej płci. Tylko dobrze dobrane obuwie jest w stanie zapewnić nam maksimum komfortu i wydajność, jaką od nich oczekujemy.

 

Kupuj buty rowerowe w specjalistycznym sklepie kolarskim

By mieć pewność, że produkt, który kupujesz jest oryginalny, pochodzi od renomowanego producenta i jest wysokiej jakości, to zakupu zawsze powinieneś dokonywać w sklepie rowerowym. Miejsca, takie jak BikeSalon dbają o to, by mieć najlepszą ofertę dla kolarzy na każdym stopniu zaawansowania i o rozmaitych wymaganiach, wyposażają się w dobre produkty, a równocześnie wyróżniają przystępnymi cenami. Dodatkowo, w takim sklepie możemy zawsze spotkać specjalistów, którzy doradzą nam jaki model najlepiej się u nas sprawdzi. Buty rowerowe Warszawa możemy kupić w sklepach BikeSalon przy ulicy Wrocławskiej 25 na Bemowie oraz Ostrobramskiej 38b na Pradze. Poszukiwania tego typu produktu w trójmieście skierują nas do sklepu BikeSalon w galerii City Meble – buty rowerowe Gdańsk przy alei Grunwaldzkiej 211. W sklepie tym możemy nabyć także buty rowerowe online za pomocą strony bikesalon.pl.

 

Wybierając buty rowerowe w sklepie BikeSalon mamy pewność, że otrzymamy wysokiej klasy towar w dobrej cenie oraz uzyskamy profesjonalną poradę. Warto odwiedzić ten sklep niezależnie od tego, czy to nasze pierwsze obuwie kolarskie, czy w takich butach przejeździliśmy już tysiące kilometrów.

Czytaj również  Jak dobrać buty sportowe dla swoich potrzeb?

 

Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

 

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Dodaj komentarz