Akcesoria do karmienia piersią

Wiele mam zastanawia się, jakie zakupić akcesoria do karmienia piersią. W sklepach oferowane są różne produkty. Dzięki nim możliwe jest ułatwienie karmienia piersią.

Najlepsze akcesoria do karmienia piersią

Jeżeli w planach jest karmienie nowo narodzonego dziecka piersią, właściwy zestaw produktów może bardzo ułatwić życie. Jak się okazuje, pierwsze dni spędzone z maluszkiem są w wielu przypadkach bardzo intensywne, z tego powodu trzeba się odpowiednio do tego przygotować. Istnieją produkty, które przydają się niezależnie od tego, czy od razu wraca się do domu, czy też celem jest spędzenie w szpitalu kilku dodatkowych dni. Podstawowym produktem ułatwiającym karmienie dziecka piersią jest biustonosz do karmienia. Nie można też zapomnieć o specjalnej koszulce do tego. W sklepach oferowane są koszule nocne bądź piżamy dla matek karmiących. Można też zakupić poduszkę do karmienia. Wybór jest spory, dlatego każda mama dobierze coś idealnego dla siebie. Wiele mam bardzo ceni sobie wkładki hydrożelowe. Są bardzo przydatne zwłaszcza w pierwszych dniach karmienia. Dzięki nim nie ma się problemów z pękającymi brodawkami bądź bólem. Wiele mam korzysta z poduszki do karmienia. Ma ona kształt rogala. Pozwala mamie przyjąć najwygodniejszą pozycję w czasie karmienia dziecka piersią. Taka poduszka eliminuje wymóg pochylania się, a ponadto odciąża kręgosłup oraz ręce. Co więcej, poduszka do karmienia pozwala też na prawidłowe ułożenie oraz przystawienie dziecka do piersi. Mowa tutaj o jednym z czynników, które odpowiadają za efektywne ssanie, a tym samym za utrzymanie laktacji.

Czytaj również  Kiedy rehabilitacja ręki jest wskazana?

Popularne akcesoria do karmienia piersią

Często wykorzystywany jest również biustonosz do karmienia. Ma on odpinane miseczki, dzięki którym możliwe jest karmienie piersią bez wymogu zdejmowania bielizny. Jeżeli celem jest jego kupno, warto starannie dobrać rozmiar. Trzeba przy tym pamiętać, że piersi w okresie ciąży oraz laktacji naturalnie się powiększają. Przede wszystkim nie warto sugerować się rozmiarem noszonym na co dzień. Najlepiej będzie postawić na miękkie biustonosze, które zrobione są z delikatnych, oddychających materiałów. Istotne jest to, żeby mieć na uwadze, iż w tym ważnym okresie piersi są bardzo wrażliwe na ucisk. Okazuje się, że nakładki do karmienia nie są konieczne dla każdej mamy. Eksperci uważają, że mogą jednak pomóc w utrzymaniu karmienia piersią dzieci przedwcześnie urodzonych, a ponadto mam ze wklęsłymi brodawkami, które utrudniają ich prawidłowe zassanie. Pojawiają się jednak sytuacje, iż pociecha przyzwyczajona do nakładek będzie miała problem z przejściem na samą pierś. Podobnie jak w przypadku innych akcesoriów, które niemowlę bierze do ust, niezmiernie istotne jest zachowanie właściwej higieny. Warto wiedzieć o tym, że akcesoria do karmienia piersią mogą w wielu przypadkach okazać się bardzo pomocne. Korzysta z nich bardzo dużo mam z całego świata. Dostępne są w relatywnie niskich cenach.

Dodaj komentarz