Gdzie wysłać dziecko na kolonię?

Kolonie w Polsce, czy raczej za granicą? Wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie wysłać swoją pociechę, aby spędziła tam doskonały turnus.

Propozycje ciekawych kolonii w Polsce

W naszym kraju maluchy mogą spędzić bardzo udane wakacje. Wszystko powinno jednak zależeć od tego, jakie dziecko ma zainteresowania i co chciałoby zwiedzić. Jak wiadomo, jedne dzieci wolą wybrać się nad morze, a inne w góry, czy do krainy tysiąca jezior. W takim wypadku warto jest posłuchać dziecka i wysłać je tam, gdzie chciałoby jechać.

Kolonie nad morzem

Kolonie nad morzem w Dziwnówku sprawią frajdę niejednemu dziecku, a wszystko za sprawą ciekawych bloków tematycznych oraz mnóstwa dyscyplin sportowych. Niechorze także otwiera się na przyjazd małych dzieci, które oprócz kąpieli w morzu i zabawie na piasku mają całą masę innych atrakcji jak, np. piesze wycieczki czy zawody sportowe. Krynica Morska to kolejne miejsce, gdzie można wysłać swoją pociechę na kolonie. Niektóre oferty kolonijne w tej miejscowości zaskakują swoją kreatywnością w postaci nauki tworzenia biżuterii, czy spotkania ze znanym i lubianym Harrym Potterem. Ciekawy plan kolonijny oferuje nam również Łeba. W miejscowości tej programy kolonijne wybranych firm turystycznych obejmują wycieczki, pokazy mody oraz wiele konkursów. Jastrzębia Góra jest bardzo znana wszystkim, ofert kolonii w tej miejscowości jest bardzo dużo. Do najciekawszych propozycji możemy zaliczyć kolonie tematyczne, które mogą być aktorskie, militarne czy bajkowe.

Czytaj również  Na jaką kolonię warto wysłać dziecko?

Sprawdź https://quatromondis.pl/kolonie/dla-dzieci

Kolonie w górach

Kolonie dla dzieci w górach obejmują każdą grupę wiekową. Oprócz podstawowych zabaw i zawodów, dzieci doświadczają górskich wycieczek.
Najbardziej znane i uwielbiane przez turystów Zakopane jest również najczęściej wybierane przez dzieci. Programy kolonijne obejmować mogą wycieczki, podążanie niesamowitymi szlakami oraz zakupy na Krupówkach. Kolonie w Szklarskiej Porębie czy Karpaczu są o tyle ciekawe, że bardzo często ich plan posiada wycieczki za granicę. Wysyłając dziecko w Bieszczady możemy postawić na kolonie wędrowne, które są specjalnie przygotowane dla dzieci do lat 14. Krynica Zdrój jest również miejscem często wybieranym, a w tym roku ofert turystycznych obejmujących wyjazdy na kolonie jest bardzo wiele. Niektóre z tych ofert kuszą nas zajęciami fotograficznymi, nauką gry na gitarze, czy sprawdzeniu się w zawodach wokalnych.

Kolonie na Mazurach

Mazury również cieszą się ogromną popularnością, dlatego warto zaproponować dziecku wyjazd właśnie w to miejsce.
Oferta kolonii w Czaplinku wiąże się z zajęciami wokalnymi, które prowadzone są przez profesjonalną osobę. Dzięki takiemu wyjazdowi, dziecko nauczy się m.in. historii muzyki, czy przygotowania aparatu głosowego. W Olsztynie bardzo fajną ofertą są kolonie You Tuberskie, gdzie dzieci nauczą się jak tworzyć vlogi, np. na TikTok-u.

Wybrane oferty dają dzieciom bardzo dużo różnych możliwości. Niektóre z nich są tak ciekawe i wypełnią dokładnie dziecku cały czas, że wyjazd za granicę spokojnie można odłożyć na inne lata

Dodaj komentarz