Jaki depilator wybrać – tradycyjny czy laserowy?

W obecnych czasach bardzo dużo pań szuka skutecznego oraz najmniej bolesnego sposobu na pozbycie się niepożądanego owłosienia. W ofertach sklepowych kupić można standardowe maszynki, depilatory świetlne oraz mechaniczne, a także woski. Bardzo popularne są depilatory tradycyjne oraz laserowe. Warto dowiedzieć się, jaki będzie najlepszy do tego, żeby cieszyć się gładką skórą.

Wiele osób zastanawia się, czy depilatory laserowe są skuteczne. Okazuje się, że najpopularniejszą metodą usuwania niepożądanego owłosienia są nadal tradycyjne maszynki. Jest tak, ponieważ są one tanie oraz łatwo dostępne. Ponadto sam proces golenia jest dość szybki. Ciężko jednak ukryć, iż takowy sposób na golenie ma sporo wad. Mowa tutaj przede wszystkim o dość krótkim efekcie. Przeważnie włoski odrastają już kolejnego dnia. Ponadto bardzo łatwo można się skaleczyć bądź podrażnić delikatniejsza skórę. Oprócz tego specjalne kremy, a także żele nierzadko powodują wysypkę. Z tego powodu nie poleca się ich paniom, które mają skłonność do wszelakich alergii skórnych.

Okazuje się, że niesamowicie skuteczną metodą depilacji jest woskowanie, jednakże panie nierzadko rezygnują z takiej opcji, bowiem są wystraszone niedogodnościami, które jej towarzyszą. Warto zaznaczyć, że woskowanie bardzo często wymaga właściwej precyzji oraz przegotowania. Trzeba też być odpornym na ból. Dlatego kobiety bardzo często wybierają tradycyjny depilator bądź laserowy, który jest nieco droższy. Bardzo skuteczny jest depilator, które emituje wiązkę światła. Mowa tutaj o laserowym urządzeniu, które przenika w głąb skóry do cebulek włosowych. Tego typu urządzenie pochłania światło, a mieszki włosowe przechodzą w stan uśpienia. Ponadto w takim momencie włos wypada ze skóry. Warto wiedzieć, że takowy zabieg można powtarzać co jakiś czas. Ponadto w tym okresie można cieszyć się piękną oraz gładką skórą, dlatego laserowe depilatory są bardzo popularna. Warto też dodać, że powtórne zastosowanie lasera będzie związane ze stadium życia włosa. Warto wiedzieć, że wiązka światła niszczy tylko kosmyki, które są w danym momencie w fazie aktywnej. Mowa tutaj o takich, które są widoczne na skórze.

Czytaj również  Zadbaj o wyposażenie przestrzeni biurowej, inwestując w nowoczesne systemy AV

Jeśli mowa o klasycznym depilatorze to jest to urządzenie z ruchomą głowicą, na której umieszczone są pęsety bądź dyski. Mają one za zadanie złapać oraz wyrwać włoski. W przypadku, gdy mamy rzadkie włosy, najlepiej będzie sięgnąć po depilator z pęsetami. Bardzo popularny jest też depilator mechaniczny. Trzeba jednak sprawdzić, czy ma on funkcję regulacji prędkości. Jest to dość istotne, bowiem dzięki niej można dopasować tryb urządzenia do swojego typu włosków. Okazuje się, że tradycyjny depilator jest dobry oraz tani, jednakże najlepszym wyborem będzie laserowe urządzenie. Dzięki niemu można uzyskać najlepsze efekty. Niezależnie od tego, na jaki typ depilatora postawimy, najlepiej zakupić go od renomowanego producenta, ponieważ liczy się jakość urządzenia.

Dodaj komentarz