Jak rozliczać się w sklepie stacjonarnym?

Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości, zmniejszając dzięki temu koszty prowadzonej działalności. Bez względu na to, kto będzie księgował, każda sprzedaż musi być ewidencjonowana, co oznacza, że trzeba kupić odpowiedni program do sprzedaży.

Jak ważna jest obsługa klienta? Czy program do sprzedaży pomoże?

Obecnie w handlu, w dobie dużej konkurencji, coraz większą wagę przykłada się do realizacji potrzeb klienta. Jakość obsługi ma bowiem niebagatelny wpływ na budowanie wizerunku firmy. Klient powinien być obsługiwany w dowolnym miejscu, a sprzedawca powinien mieć dostęp do wszystkich danych na jego temat. Sprawnie obsługiwane powinny być również procesy zwrotów czy wymiany towarów. Ważnym aspektem jest również prosta i szybka możliwość zatowarowania sklepu. Trzeba więc mieć dobry program do sprzedaży, połączony ze stanowiskiem do sprzedaży bezgotówkowej.

Jak działa program do sprzedaży? Obsługa stanowiska sprzedaży

Jeśli chcemy, by sklep działał sprawnie, musimy kupić specjalny program do sprzedaży. Warto kupić aplikację przeznaczoną dla sprzedawców pracujących na stanowiskach kasowych oraz na zapleczu sklepu. Głównym zadaniem tego programu jest wykonanie wszystkich operacji związanych z obsługą klienta oraz z przyjęciem i rozliczaniem towarów w sklepie. Praca na programie powinna być prosta i intuicyjna, by z obsługą poradził sobie nawet początkujący pracownik. Interfejs kasowy można dopasować do potrzeb obsługujących go osób. Dobry program do sprzedaży obsługuje dowolne formy płatności, czyli gotówkę, kartę, bon lub płatności mieszane.

Czytaj również  Zadbaj o wyposażenie przestrzeni biurowej, inwestując w nowoczesne systemy AV
Program do sprzedaży R2faktury

 

W dużych sklepach odzieżowych przyda się program, który podczas sprzedaży wyświetla propozycje artykułów powiązanych z artykułem kupowanym przez klienta. Możliwe jest także odwzorowanie różnego rodzaju akcji promocyjnych, np. przy zakupie 4 artykułów najtańszy 50% taniej. Ważna jest także możliwość szybkiego przyjmowania zwrotów oraz wymiany towarów, a zadania te realizowane są w pełni zautomatyzowany sposób. W dużych sklepach czy w restauracjach przydatne jest rozwiązanie Mobile mPOS, które oznacza, że pracownik może przeprowadzić wszystkie czynności sprzedażowe z wykorzystaniem smartfona lub tabletu.

 

Jak zorganizować zaplecze sklepu? Funkcje programu do sprzedaży

Ilość procesów jakie realizowane są na zapleczu sklepu systematycznie maleje. Są jednak zadania, które z całą pewnością będą wykonywane przez pracowników sklepów. Na zapleczu sklepu również może działać program do sprzedaży, który sprawnie zinwentaryzuje przyjęcie towaru, zwrot niesprzedanego towaru do centrali oraz zapotrzebowanie na towary, które są poszukiwane, a już niedostępne w danym sklepie.

Dobrej jakości program do sprzedaży pomaga sprawnie prowadzić sklep i obsługiwać sprzedaż. Wybierzmy program renomowanego producenta, który będzie działał bez zarzutu.