Propozycje na zorganizowanie dzieciom wakacji

Wakacje to wspaniały czas, na który czekają wszystkie dzieci, szczególnie uczęszczające już do szkoły. Dwa miesiące wolności i luzu to przecież tak niesamowita perspektywa. Z reguły dzieci nie zdają sobie sprawy z tego, że dla większości rodziców wakacje to spory problem. Mało kto ma dwa wolne miesiące, w których czasie może zająć się swoim dzieckiem. Wcześniej trzeba zatem zaplanować ciekawe aktywności, które pozwolą zagospodarować wolne dni, a także organizować opiekę dla pociech.

Jak zaplanować wakacje dzieciom?

Jeżeli chodzi o planowanie wakacji to jedno jest pewne. Nie można obudzić się zbyt późno, a zatem zacząć planować wolne dni na przykład w kwietniu lub maju. Dlaczego? Ponieważ wtedy może być zwyczajnie „po ptakach”. Większość ofert wyjazdów, półkolonii oraz różnego rodzaju obozów, które dostępne są gdzieś w okolicy w przystępnych cenach, może być już nieaktualna. Pierwsza najważniejsza zasada dotycząca planowania wakacji brzmi zatem: zajmij się tym odpowiednio wcześniej. Najlepiej jeszcze wczesną jesienią lub na początku zimy przeglądać oferty, które pojawiają się w internecie. Różne ośrodki oferujące na przykład ciekawe rozwojowe zajęcia dla dzieci, a także szkoły językowe, stadniny koni, szkoły sportowe, już wtedy mają ciekawe oferty zajęć na wakacje.

Decyzja podejmowana wraz z dzieckiem

Jeżeli dzieciom narzuci się z góry sposób na spędzenie wakacji, ich entuzjazm może szybko osłabnąć. Dlaczego? Ponieważ właśnie w tym wieku ludzie mają ogromną potrzebę wpływu na swoją sytuację, posiadania wyboru i decydowania. Najlepiej zatem porozmawiać ze swoją pociechą i po prostu wspólnie zastanowić się nad tym, jaki sposób zagospodarowania wakacji będzie najlepszy. Jeżeli dziecko uwielbia książki fantasy, obóz Harry Potter będzie lepszą opcją niż na przykład wyjazd na obóz żeglarski. Tydzień na koniach to zdecydowanie fajniejsza perspektywa dla kogoś, kto uwielbia te zwierzęta i już korzysta z zajęć na stadninie niż obóz językowy, który będzie odbywał się gdzieś poza granicami kraju. Zajęcia zorganizowane pod kątem zainteresowań dziecka to zdecydowanie najlepsza opcja.

Czytaj również  Kolonie artystyczne na Zamku Czocha - jak rozwijać pasje i zainteresowania dziecka podczas wakacji?

Ciekawe propozycje na wakacje

Wertując propozycje firm oferujących różnego rodzaju usługi związane z opieką i zajęciami dla dzieci, można szczerze zachwycić się szeroką ofertą, która pojawia się w ostatnim czasie. To już nie tylko obozy językowe czy sportowe, ale o wiele więcej. Obóz Harry Potter to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przypadnie do gustu małym miłośnikom literatury o magii. Można zapisać dziecko na zajęcia z fotografowania, kręcenia filmów, na zajęcia z gotowania, wykonywania prac plastycznych, budowania z klocków LEGO i programowania. Ciekawe opcje dostępne są bez względu na to, jakiej płci jest dziecko. Poza tym coraz więcej zajęć to po prostu zajęcia koedukacyjne, które nie są wymyślone tylko dla chłopców, lub tylko dla dziewcząt. Szeroka oferta pozwoli na wspólny wybór najlepszej opcji.

Dodaj komentarz