Sprawdź jak powinnaś pielęgnować skórę

Każda kobieta chciałaby mieć ładną i zdrową skórę. Są panie, które bez żadnego wysiłku mogą poszczycić się jednolitą cerą, ale większość niestety musi swojej skórze i jej pielęgnacji poświecić sporo czasu. Z drugiej strony nawet dobre geny to za mało, gdy korzysta się na co dzień z solarium, pali papierosy czy zaniedbuje podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. Taka skóra jest przesuszona i podatna na zmarszczki. O czym należy więc pamiętać? Czy warto sięgnąć po kosmetyki marki Cerave?

Ładna i zdrowa skóra – czego unikać?

Kobiety, które palą papierosy i przepadają za opalaniem, a jednocześnie nie stosują kremów z filtrem mogą raczej zapomnieć o świeżej i zdrowo wyglądającej skórze. Wielokrotnie udowodniono, że słońce i nikotyna źle wpływają na skórę. Nawet najlepsze kosmetyki to w takiej sytuacji za mało. Co ciekawe, eksperci nawet w pochmurne dni zalecają stosowanie kremów z filtrem o faktorze minimum 30. Dodatkowo, przy długim przebywaniu na zewnątrz, trzeba regularnie warstwę krem uzupełniać np. co 3 godziny. Warto też oczywiście rzucić palenie i to nie tylko ze względu na skórę.

Jak sprawić, aby skóra była zdrowa i piękna przez cały czas?

Okazuje się, że z kosmetykami do pielęgnacji skóry, nawet najlepszymi marki Cerave, przesadzić nie można. Ich nadużywanie to popularny błąd. Stosowanie jednocześnie wielu rodzajów kosmetyków może bowiem powodować podrażnienie skóry. Dodatkowo niektóre preparaty mogą niwelować pozytywnie działanie innych. Kwas salicylowy czy glikolowy powodują np. rozpadanie się retinolu czy witaminy C. W praktyce pielęgnacja skóry powinna być prosta. Wystarczy stosować płyn do mycia twarzy Cerave, dobry krem nawilżający, krem z filtrem oraz krem na noc. Dobrym rozwiązaniem są kosmetyki z retinoidami w składzie. To pochodne witaminy A, które sprawdzają się w przypadku trądziku. Dodatkowo spłycają zmarszczki, rozjaśniają przebarwienia czy stymulują produkcję kolagenu.

Czytaj również  Kolano biegacza - diagnostyka i leczenie

Pielęgnacja skóry od A do Z

Oczywiście stosowanie od kilku dni kosmetyków Cerave nie oznacza, że efekty będą natychmiastowe. W praktyce trzeba na nie poczekać nawet kilka tygodni. Tak naprawdę dopiero po wykorzystaniu całego opakowania, można powiedzieć coś więcej na temat ich skuteczności. Co więcej, kosmetyków nie należy zbyt często zmieniać. To oznacza bowiem większe ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Z drugiej strony, gdy nowy preparat powoduje podrażnienie skóry, należy od razu go wymienić. Nie ma szans, aby cera się do niego po prostu przyzwyczaiła.
Warto też pamiętać o tym, że nawet najlepsze kosmetyki do pielęgnacji skóry Cerave będą niewystarczające, gdy nie zadba się o zdrową dietę i właściwy tryb życia. Trzeba wysypiać się, uprawiać sport i relaksować się na co dzień. Dodatkowo należy pamiętać o regularnej pielęgnacji skóry. Kobiety, które zdrowo się odżywiają i nie palą papierosów wyglądają na ogół najmłodziej i nie mają problemów z cerą.

 

Dodaj komentarz