Poczta dla studentów – wszystko, co powinieneś o tym wiedzieć

Obecnie, gdy rozwój technologii jest tak duży, studenci i wykładowcy już nie umawiają się na spotkania na tzw. dyżurach (choć te nadal są), ale wiele spraw załatwiają za pomocą i pośrednictwem poczty elektronicznej. Ułatwieniem komunikacyjnym jest poczta USOS. Co to jest i jak działa?

Czym jest poczta USOS?

Tradycyjna poczta e-mail jest po prostu kontem pocztowym, a poczta USOS to mechanizm służący do wysyłania wiadomości. Możliwe jest połączenie tego rozwiązania z tradycyjną pocztą, gdy ktoś swój adres USUS zdefiniuje jako adres swojej poczty (np.@uw.edu.pl). W takiej sytuacji wiadomości będą docierać jako zwykły e-mail. Czym jest USOS? Jest to system, która wspomaga i ułatwia komunikację elektroniczną między pracownikami i studentami, którzy prowadzą lub uczęszczają na te same zajęcia. W systemie zainstalowany jest prosty mechanizm, dzięki któremu można przesłać wiadomość do grupy studentów czy pracowników.

Jak działa poczta USOS?

Poczta ta przydaje się zarówno pracownikom, jak i studentom szkoły wyższej. Każdy pracownik naukowo-dydaktyczny może wysłać wiadomość do osób, które uczęszczają (lub uczęszczały) na jego zajęcia oraz do tych, które je współprowadziły. Jest możliwość przesłania e-mail do każdego użytkownika z listy, jak i na dowolne, samodzielnie wpisane adresy. Student również ma te możliwości. Poczta USOS nie służy jednak do odbierania wiadomości, a trzeba je sprawdzić i odczytać na swojej skrzynce pocztowej.

Czytaj również  Najlepsze uczelnie we Wrocławiu. Dowiedz się, gdzie najlepiej złożyć papiery

Jak korzystać z poczty USOS?

Korzystanie z poczty jest bardzo proste. Na swoim koncie USOSweb trzeba wybrać zakładkę z e-mail i kliknąć na napis „utwórz nową wiadomość”. Kiedy to zrobimy, pokaże się strona, na której będziemy mogli wybrać jako adresatów wiadomości wszystkich członków konkretnych grup, do których się uczęszcza oraz prowadzących te grupy. Oczywiście, jeśli o czymś zapomnimy, będziemy mogli dopisać jeszcze dodatkowe adresy e-mail, których tutaj nie odnaleźliśmy. Ostatni krok w czasie użytkowania poczty USOS to wpisanie treści wiadomości, jej tematu oraz wysłanie jej.

Czy warto korzystać z poczty?

Korzystanie z tej poczty jest bardzo proste i intuicyjne, a na większości uczelni hasło jest identyczne dla wszystkich usług, z których się korzysta (np. skrzynka pocztowa, USOSweb, dostęp do Eduroam). System jest na bieżąco aktualizowany i unowocześniany, więc działa bez zarzutu. Szkoły wyższe oferują także wiele udogodnień dla studentów, np. bezpłatne WiFi na terenie kampusu, dzięki czemu nie trzeba płacić za dostęp do sieci. Ponadto często można skorzystać z promocyjnej oferty ubezpieczenia NNW i OC.
Każdy student powinien regularnie sprawdzać pocztę, gdyż na adresy z poczty USOS wykładowcy oraz pracownicy dziekanatów przesyłają ważne informacje, których nie można przeoczyć.

Dowiedz się więcej: http://www.ue.wroc.pl/centrum_informatyki/9438/poczta_dla_studentow.html

Dodaj komentarz