Niepowtarzalne kolonie w Pałacu Racot. Dlaczego warto?

Odpoczynek w niezwykłej atmosferze zamku Racot z pewnością spodoba się młodym wielbicielom jazdy konnej, którzy lubią przebywać na świeżym powietrzu i spacerować w pięknych okolicznościach przyrody. W pięknie odrestaurowanym budynku przeżyją wspaniałą przygodę, choć na chwilę przenosząc się do świata magii i kryminalistyki.

Piękny zamek Racot. Co można w nim zobaczyć?

Pałac Racot obecnie należy do Stadniny Koni „Racot”, a swój elegancki wygląd ten pochodzący z XVIII wieku budynek zawdzięcza swoimi pierwszym właścicielom, czyli rodzinie Jabłońskich oraz kolejnym właścicielom, którzy dokonywali niezbędnych naprawi i dbali o to, by budynek nie niszczał. Pałac zbudowano w XVIII wieku w stylu klasycystycznym, a jego dolna kondygnacja jest wyższa niż piętro, co wskazuje na oficjalny charakter budynku. W jego wnętrzach była jedna z pierwszych w Polsce scen dworskich, a sztuki wystawiali wielcy twórcy. Gościli tu wybitni Polacy (np. Tadeusz Kościuszko), a po odzyskaniu niepodległości przez nasz kraj pałac stał się własnością Skarbu Państwa Polskiego i rezydencji prezydentów Rzeczypospolitej. Obecnie w zamku Racot jest elegancki hotel, w którym zachowano dawny styl, więc czuć w nim klimat arystokracji i wytworności. W takim otoczeniu nasze dzieci mogą przeżyć wspaniałą przygodę.

Kolonie w zamku Racot

Działający w pałacu hotel urządzono z szacunkiem dla tradycji, a że budynek otaczają stajnie i piękny park. Dodatkową atrakcją są konne przejażdżki. Można się więc poczuć jak pod koniec XIX wieku, gdy Sherlock Holmes zaczynał swoją działalność. Dzieci również znajdą się w innym świecie, gdyż dołączą do jednego z czterech rodów i wezmą udział grze terenowej. Park znajdujący się przy zamku Racot jest wręcz stworzony do tego, by się w nim zgubić choć na chwilę i wykonać specjalne misje i zadania. Organizatorzy zapewniają też ciekawy program pełen imprez, w czasie których profesorowie wyłożą działanie ziół, tajniki walki mieczem, zasady transmutacji i wiele innych, które przydają prawdziwym czarodziejom. Uczestnicy poznają również historie i tajemnice pałacu, a miłe wieczory spędzą w dobrze wyposażonych zamkowych komnatach, w których nie zabraknie kominków i szerokich parapetów, na których można usiąść, by wpatrywać się w zieleń za oknem. Dzięki temu można poczuć się jak prawdziwy arystokrata, który przybył tu na początku XX wieku, by pojeździć konno i dyskutować z dyplomatami. Takie wakacje w otoczeniu luksusu na pewno będą niezapomniane. Młodzi ludzi mogą także skorzystać z możliwości konnej jazdy, wykupują dodatkowy pakiet – jest to propozycja zarówno dla doświadczonych jeźdźców, jak i dla osób, które chcą nauczyć się jazdy.

Czytaj również  Akcesoria komputerowe, które warto mieć

Sprawdź: https://quatromondis.pl/palac-racot

Zamek Racot to przepiękny budynek w stylu klasycystycznym, w którym nasze dzieci mogą przeżyć wspaniałe wakacje – organizowane w pałacu kolonie będą niezapomniane.

Dodaj komentarz