Najlepsze uczelnie we Wrocławiu. Dowiedz się, gdzie najlepiej złożyć papiery

Wrocław to piękne, prężnie rozwijające się miasto, które jest chętnie odwiedzane przez turystów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Łączy w sobie bowiem tradycję w postaci zachwycających zabytków, parków, mostów i kamieniczek z nowoczesnością – rozwija się bowiem przemysł. Znajdziemy tam wiele dobrych uczelni wyższych, które przyciągają studentów, choćby Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (http://www.ue.wroc.pl/).

Czy warto się tu uczyć? Nie tylko Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Wrocław to piękne, tętniące życiem miasto, będące jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Przyciąga ono studentów bogatym zapleczem naukowym, a wrocławskie uczelnie współpracują z lokalnym biznesem, by już na etapie studiów zapewniać młodym ludziom możliwość uczestniczenia w stażach i praktykach, co ma się przełożyć na łatwiejsze znalezienie pracy po ukończeniu nauki. Miasto tętni życiem zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami, gdy młodzi ludzie mogą się przekonać, czym jest prawdziwe studenckie życie. W stolicy Dolnego Śląska studiuje 150 tysięcy studentów, którzy przyjeżdżają tu z wielu zakątków Polski, a nawet spoza naszego kraju, by uczyć się na blisko 170 kierunkach na uczelniach zarówno państwowych, jak i prywatnych. Co bardzo ważne, we Wrocławiu swoje siedziby mają ośrodki badawcze i międzynarodowe koncerny, rozwija się tu sektor informatyczny oraz przemysł środków transportu, metalowy i elektroniczny.

Czytaj również  Zdrowe odżywianie - o czym należy pamiętać?

Jakie uczelnie są w stolicy Dolnego Śląska? Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i inne

Spośród uczelni mieszczących się w stolicy Dolnego Śląska najbardziej znane są: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich i Akademia Muzyczna. Cenione są także niektóre z uczelni prywatnych, które zdobyły renomę, gdyż zatrudniają wybitnych specjalistów. Polecany jest Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym oraz weterynaria na Uniwersytecie Medycznym.

Dlaczego warto studiować na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu?

Znana wrocławska uczelnia jest jedną z największych szkół ekonomicznych w kraju, a jednocześnie ważnym ośrodkiem badań w dziedzinie nauk ekonomicznych. Kształci wielu ekonomistów, którzy znajdują pracę w wielu szanowanych instytucjach. Szkoła ma cztery wydziały: Zarządzania, Informatyki i Finansów, Nauk Ekonomicznych, Inżynieryjno-Ekonomiczny oraz Ekonomii, Zarządzania i Turystyki. Studenci mogą uczyć się na 10 kierunkach w języku polskim i uczestniczyć w 8 programach w języku angielskim, w tym na studiach doktoranckich dla obcokrajowców. Niezwykle ważne dla rozwoju przyszłej kariery studentów jest to, że Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu współpracuje z praktyką gospodarczą, a absolwenci szybko znajdują pracę, gdyż w czasie nauki uczą się także tego, jak przystosowywać się do zmieniających się warunków na rynku pracy.
Stolica Dolnego Śląska oraz jeden z największych ośrodków akademickich w kraju, gdzie działa wiele dobrych uczelni, w tym ceniony Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zapraszający tych, którzy liczą na sukces, ale nie boją się ciężkiej pracy.

Dodaj komentarz