Foteliki samochodowe od marki Recaro – przegląd

Marka Recaro znana jest już od wielu lat, a jej produkty niezmiennie cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem wśród klientów. Foteliki Recaro cenione są za niezawodność, wysoki poziom ochrony użytkowników oraz atrakcyjny design. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępnych jest wiele modeli fotelików, dzięki czemu każdy kupujący może wybrać produkt spełniający jego indywidualne wymagania.

Dlaczego wybór odpowiedniego fotelika samochodowego jest tak ważny?

Wybór odpowiedniego produktu wpływa nie tylko na komfort podróży dziecka, ale również przekłada się na jego poziom bezpieczeństwa. Godny polecenia fotelik powinien być nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale również musi być dość lekki i prosty w montażu. W tym wypadku zdecydowanie warto stawiać na foteliki Recaro. Kupujący mogą się decydować na nosidełka dla najmłodszych dzieci lub foteliki dla dzieci starszych, które są montowane przodem lub tyłem do kierunku jazdy.

Na jakie foteliki Recaro warto zwrócić szczególną uwagę?

Jak wspomniano powyżej, marka Recaro oferuje szeroki wybór produktów, w tym foteliki z funkcją nosidełka. Model Avan może być montowany w pojeździe za pomocą pasów bezpieczeństwa lub specjalnej bazy. Co ważne, prawidłowe mocowanie fotelika sygnalizowane jest za pomocą wskaźnika. Tego rodzaju rozwiązanie jest cenione i chętnie wybierane przez rodziców. Co ważne, nosidełko Avan zapewnia swobodny przepływ powietrza przez otwory w skorupie oraz siatkę w tapicerce. Nie bez znaczenia jest również niska masa fotelika, który waży nieco powyżej cztery kilogramy. W ofercie producenta znajduje się również fotelik Kio, który przeznaczony jest dla dzieci od trzeciego miesiąca do czwartego roku życia. Fotelik może być montowany przodem i tyłem do kierunku jazdy, w tym z użyciem popularnego systemu Isofix. Fotelik zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza oraz ma możliwość regulacji stopnia pochylenia oparcia. Maluchy do czwartego roku życia mogą korzystać z modelu Salia. Co ciekawe, ma on możliwość obrotu na podstawie, co zdecydowanie ułatwia umieszczanie dziecka w foteliku oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa. Fotelik wyposażony jest w system ochrony bocznej ASP, wskaźnik prawidłowego mocowania w pojeździe oraz wkładkę, która polecana jest dla najmłodszych dzieci.

Czytaj również  Etui na telefon – konieczność czy zbędny gadżet?

Które z fotelików Recaro polecane są w przypadku nieco starszych dzieci?

W sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są foteliki Tian Elite oraz Young Sport Hero. W fotelikach tych można przewozić dzieci, które nie ukończyły dwunastego roku życia. Model Tian Elite ma wbudowane głośniki oraz wyposażony jest w kieszeń ułatwiającą przewożenie urządzeń mobilnych, które umilają podróż malucha. Rodzice często wybierają również model Young Sport Hero, który posiada regulowane oparcie, które można dostosować do wzrostu dziecka oraz ma możliwość pochylenia kąta nachylenia. Tego rodzaju funkcja jest szczególnie przydatna w przypadku nieco młodszych dzieci. Fotelik jest stosunkowo lekki oraz posiada odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają jego dobrą jakość oraz wysoką ochronę przewożonego w nim dziecka.

Dodaj komentarz