Etui na telefon – konieczność czy zbędny gadżet?

 

Telefony komórkowe nie należą do tanich sprzętów.  Etui na telefon to nie tylko gadżet, który może uatrakcyjnić wygląd naszego telefonu. W wielu przypadkach jest ono niezbędne dla ochrony naszego smartfona. Etui można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze, a niejednokrotnie uchroni nasz sprzęt przed awarią w postaci zalania, stłuczenia, zapylenia itp. Naprawa takich uszkodzeń może nas sporo kosztować.

Etui jako zabezpieczenie naszego telefonu

Komórki są bardzo drogimi urządzeniami. Zdecydowaną większość współczesnych telefonów komórkowych stanowią smartfony wyposażone w duże dotykowe wyświetlacze, które śmiało można nazwać kieszonkowymi komputerami. Technologia tworzenia i unowocześniania tych sprzętów ciągle się rozwija. Producenci reklamują swoje produkty często jako super wytrzymałe, wodoszczelne czy nawet pyłoszczelne. Mimo tych obietnic warto zawsze dodatkowo zabezpieczyć swój telefon dodatkowym elementem w postaci etui bądź pokrowca. Najczęstsze uszkodzenia to zarysowania oraz stłuczone wyświetlacze. Są nieestetyczne i niejednokrotnie również przeszkadzają bądź nawet uniemożliwiają dalsze korzystanie z telefonu.

Etui jako element świata mody

Plastic mobile phone cases variety on gray

Wiele osób za pomocą etui chce wyrazić swoją indywidualność oraz osobowość. Ochraniacze na telefony dostępne są w przeróżnej kolorystyce oraz wzorach. Nie jest to gadżet, który kupimy tylko  i wyłącznie w sklepach operatorów sieci komórkowych. Etui dostaniemy w prawie każdym sklepie odzieżowym. Projektanci wychodzą naprzód wszystkim trendom i proponują coraz to nowe fasony dla różnych modeli telefonów. To prosty sposób na wyróżnienie się z tłumu, zwłaszcza kiedy większość telefonów staje się do siebie zbliżona wizualnie. Pamiętajmy jednak o tym, żeby nie skupiać się tylko i wyłącznie na kolorystyce oraz wzorach danego etui. Zwróć uwagę na to, aby nie zasłaniało ono głośnika bądź aparatu. Z pewnością każdy odnajdzie dla siebie swój ulubiony fason. Etui może mieć postać zwykłej plastikowej bądź sylikonowej nakładki, ale także postać otwieranej okładki, kabura, bumpera czy pokrowca. Niekiedy można się także spotkać z czymś, co można nazwać etui-portfelem oraz z etui z wbudowanym powerbankiem.

Czytaj również  Prezenty dla faceta - wybierz te najciekawsze

Każdy posiadacz telefonu komórkowego powinien zaopatrzyć się  w odpowiednie etui. Jest to gadżet, ale bardzo użyteczny i praktyczny. W wielu przypadkach na pewno uchroni nas przed drogimi kosztami związanymi z naprawą uszkodzonego telefonu bądź nawet kupnem nowego. Poza funkcjami praktycznymi, etui może stać się jednym z elementów naszych codziennych stylizacji.