Czy można stosować olejek arganowy do włosów? Oczywiście, że tak!

Nasze babki dbały o włosy tak samo, jak my to robimy, gdyż także chciały wyglądać ładnie i elegancko. W sklepach nie było zbyt wielu produktów, więc korzystały z darów natury. Obecnie możemy przebierać wśród najwyższej jakości kosmetyków, a są i te pochodzenia roślinnego, których działanie trudno przecenić. Jednym z nich jest olejek arganowy.

Czym jest olejek arganowy?

W afrykańskim Maroku rosną niewielkie drzewa o nazwie argania żelaza, które są wiecznie zielone, a wydają małe owoce wyglądające jak nieco większe i bardziej okrągłe oliwki – powstaje z nich olejek o pomarańczowej barwie nazywany płynnym złotem Maroka. Olejek arganowy (https://gemini.pl/group/olej-arganowy) wykorzystywany jest w przemyśle kosmetycznym, spożywczym i leczniczym – ma bowiem cenne wartości odżywcze i antyoksydacyjne. Nie jest to tani specyfik, ale można go wykorzystywać na tak wiele sposobów, że zastępuje inne kosmetyki, a przede wszystkim jest całkowicie naturalny, co jest niezwykle ważne dla osób, które starają się ograniczyć ilość nakładanych na skórę substancji chemicznych.

Jakie właściwości ma olejek arganowy i jak się go stosuje na włosy?

Jedna z firm produkuje kosmetyki na bazie oleju, nazywając je marokańskim olejkiem. W serii specyfików są szampony, odżywki i olejki. Te pierwsze doskonale myją, a jednocześnie nie wysuszają. Odżywki zaś mocno nawilżają, pielęgnują i ułatwiają rozczesywanie. Olejki nakłada się na włosy bardzo zniszczone, puszące się i potrzebujące odżywienia. Tak szerokie spektrum działania jest możliwe dzięki niezwykłym właściwościom olejku organowego. Tworzy on bowiem na włosach ochronny firm, który w widoczny sposób pomaga włosom słabym, łamliwym i wysuszonym. Zawiera bowiem witaminę E, która znana jest ze swoich właściwości ochronnych, działając zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Nie obciąża włosów, więc może być składnikiem specyfików do spłukiwania (maski, kremy, odżywki) oraz tych, które możemy zostawić na włosach, np. olejki. Wystarczy nałożyć na nie dosłownie krople specyfiku, by zauważyć, że są miękkie, dobrze nawilżone i idealnie gładkie, czyli w ogóle się nie puszą. Trzeba być ostrożnym przy nakładaniu, gdyż olejek jest tłusty i zbyt duża jego ilość może niepotrzebnie obciążyć włosy, co nie wygląda estetycznie.

Czytaj również  Kiełki - jakie mają wartości odżywcze?

Olejek arganowy – kosmetyczny cud

Olejek arganowy pomoże wtedy, gdy nie radzą sobie inne specyfiki. Można go nakładać profilaktycznie właściwie codziennie, zwłaszcza, jeśli suszymy i prostujemy włosy – jak wiadomo, nie lubię one wysokiej temperatury, a specyfik ochroni je przed zniszczeniem. Zabezpiecza także włosy przed przesuszeniem, które może powodować m.in. farbowanie – fryzjerzy polecają go jako szampon po nakładaniu produktów koloryzujących, gdyż nawilży czuprynę i nadaje jej blask, co sprawia, że farbowanie uznajemy ze bardzo udane. Co takiego cennego jest w olejku? Zawiera wiele cennych składników, do których należą przede wszystkim nienasycone kwasy tłuszczowe (kwas oleinowy oraz linolowy). Kwasy te neutralizują wolne rodniki, pomagają w odbudowie płaszcza lipidowego oraz zwiększają ilość składników odżywczych w skórze i włosach.

Olejek arganowy to niezwykły produkt, który bardzo dobrze działa na włosy. Wystarczy dodać go do szamponu czy nałożyć na włosy po myciu, by zauważyć poprawę ich stanu.

Dodaj komentarz